השפעת חוטי החשמל, הטרנספורמטורים ואנטנות הסלולר
 
חוטי החשמל גם במתח הנמוך יותר וגם במתח הגבוה יותר, כשהולכים באזור שלהם לא חייבים לעבור רק מתחתיהם כדי להיפגע. אם לא שומרים מרחק מחוטי חשמל לפחות 15 עד 20 מ' בקו אלכסוני מהם, ם מתחילים להיפגע. למה לא יותר מזה? זה מגיע ליותר מזה. כשזה מגיע ליותר מזה, זה כבר כל כך נמוך בקרקע כשעוברים את זה, זה מלפף יותר את הנעליים מאשר את הגוף. מדשדשים כבר בשלוליות של זה. וזה אומר שכל הדרך של הקרינה היא מלמעלה כלפי מטה, ולא עולה כלפי מעלה שום דבר. כל הריכוז הגדול מאוד למטה.
 
מה זה אומר? לברוח מהקונוסים האלו, לא לעמוד כל כך הרבה זמן תחת עמודי חשמל. זה למעשה הולך לכל אורך העיר, מאחר וכל בית מחובר לעמודי חשמל, בכל מקום זה קיים. לא לקבוע מפגשים ליד עמוד החשמל ברחוב. לא לעמוד ולחכות על יד עמוד חשמל, להתרחק מהדברים האלו.
 
אחד הדברים הגרועים יותר מחוטי החשמל זה הטרנספורמטורים. הטרנספורמטורים מייצרים אלומה הרבה יותר חזקה ויותר מרוכזת. זה אומר שאמנם הטרנספורמטורים יוצרים מצב שהאלומה שלהם היא יותר חזקה ויותר מרוכזת, אך היא גם לא כל כך מתפשטת לרוחב. ונשאלת השאלה מדוע? היא מהירה מדי, היא לא כל כך מספיקה להתפשט לרוחב. זאת אומרת שלהתרחק מהמקום שעוברים ליד טרנספורמטור להקפיד על ה- 15 מ', זה גם את הנעליים כבר לא ילחך, זאת אומרת עוברים מחוץ למעגל ההשפעה שלו. כי ככל שהחפץ שהוא יוצר את ההקרנה, הוא חזק ודומיננטי יותר, כך המהירות גדולה יותר וזה לא מספיק להתפשט כי פונקציית ההתפשטות זה פונקציית המרחק והמהירות. וככל שזה מהיר יותר, כשם שזרם של מים חזק מאוד מזרנוק כמעט לא מתפשט. לעומת זאת אם נותנים פחות עוצמה, רואים שזה יוצא כמו ממטרה. טרנספומטור זה לא כמו ממטרה, זה יותר כמו זרנוק של מים, בזמן שחוטי החשמל זה יותר ממטרות. אם נמצאים במקום שצריכים לעבור טרנספורמטורים לקחת מרחק של 15 מ' בקו אלכסוני מהם.
 
ונסביר על האנטנות הסלולריות. מאחר והן נמצאות במקום גבוה, והמטרה שלהן זה להשיג טווחים גדולים מאוד של שידור, כל ההקרנה שיוצאת מהן העיגול הראשוני שלה הוא הרבה יותר גדול, מאשר העיגול של הטרנספורמטור. זאת אומרת שהעיגול הראשוני של האנטנה יכול להיות כזה שבסיכומו של דבר זה כל העיגול של הטרנספורמטור, אך זה עיגול חסר קרינה. זאת אומרת כשחושבים שאם מתרחקים מהאנטנה זה טוב, עושים לא נכון. להתקרב יותר למרגלותיה, שם יש פחות קרינה. נכון, כשנמצאים בבית בקומה גבוהה והאנטנה ממול, בוודאי שנמצאים במעגלי קרינה חזקים. אך אנו מדברים על המרחב האורבני כשהולכים ברחוב, ולכן כשצריכים לעבור ליד אנטנות מהסוג הזה, יותר להיצמד אליהן, לא לברוח מהן. מאחר והקונוס שלהן הוא הרבה יותר גדול. הוא מתחיל בקונוס הרבה יותר גדול.
 
כשנמצאים תחת אנטנות להיצמד יותר אליהן, כשנמצאים ליד טרנספורמטור לא צריכים כל כך הרבה להתרחק. לעומת זאת, דווקא בחוטי החשמל צריכים להתרחק יותר, כי הם איטיים וקונוס הקרינה מאוד גדול ורחב.
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז