כוסות וספלים
 
נדבר על כוסות. יש שלל רב של כוסות וגם ספלים. בשורה אחרונה זה הכול כלי לקיבול ששותים ממנו. מדוע קיימים כל כך הרבה סוגים של כוסות. ניתן היה להסתפק בכוס אחת ממוצעת לצורך יום יומי. יש כוסות שהן בקו ישר, יש כוסות שהן בקונוס. יש כוסות ליין שהן עומדות על רגל והן בנויות בצורת חצי אגס. מדוע כל סוגי הכוסות האלו קיימות.
 
כאשר משתמשים בכוס, סופגים במידה רבה מאוד את מה שקיים בתוך הכוס, וככל שהכוס היא עמוקה יותר והצורה שלה היא עגולה ניתן בצורה יותר איטית ללגום את התכולה מאחר והיא שומרת יותר זמן את החום, מאחר והארומה שנמצאת במשקה, נשמרת לאורך זמן יותר גדול. איזה כוס שומרת על ארומה גדולה יותר לאורך זמן, איזה כוס פחות. ככל שהפתח הגדול הוא יותר גדול מהבסיס שלה, הארומה נשמרת פחות. כוס שהחלק העליון שלה הוא הרבה יותר צר מהחלק התחתון  תישאר ארומה רבה מאוד בשתייה, וגם החום יישמר לאורך זמן. הכוסות שקרובות לזה הן בקו ישר מלמעלה כלפי מטה. ככל שההפרשים גדולים יותר בין הבסיס לבין החלק העליון כך כמות האנרגיה הולכת ויוצאת הרבה יותר מהר החוצה.
 
כוסות מזכוכית, עשויות מחומרים טבעיים. כוסות שעשויות מנייר, זה גם עשוי עדיין מהחומרים הטבעיים. כוסות פלסטיק להשתמש רק בדברים קרים, כאשר עוברים למצב חם הרבה מאוד קרינה שמוגברת על ידי החום נכנסת לתוככם. להימנע מלהשתמש בכוסות מפלסטיק וכוסות מ-קלקר. זה מאוד לא טוב כשהוא מכיל דברים חמים. כוסות מרובעות מאבדות מהר את הארומה, אך הרבה יותר מהר חשים בארומה הזאת. ברגע שיש כוס מרובעת ריח קפה שיעלה ממנה מול כוס עגולה, עוצמת הריח של הקפה היא הרבה יותר גדולה. ככל שהכוס של היין היא יותר מעוגלת ויותר סגורה למעלה, צריכים יותר זמן לסובב את היין כדי לחוש את הארומה שלו. כאשר שותים משקאות שונים בתוך כוסות מרובעות, ובכוסות האלו מוסיפים קרח לתוכן, זה מאוד חיובי מאחר ומשתמשים בדברים שמקררים. במשקאות מסוג כזה לא משתמשים בכוסות פלסטיק.
 
כדי ליהנות יותר מיין, רצוי שהגביע יהיה יותר רחב. שהארומה תצא יותר מהר. אם שותים בכוס מרובעת, זוויות מייד מוציאות את כל היכולת הארומטית של מה שקיים בפנים תמורת זה שזה מתקרר יותר מהר,. אך יין לא מחממים אם משתמשים בכוסות שהן גדולות יותר בחלק החיצוני, ולא קטנות יותר זה יותר טוב. יש כוסות בצורת גביעים גדולים על רגל גדולה, בחלק העליון הם צרים יותר מאשר בבטן שלהם, במרכז. הארומה לכודה בעיגול, היא נעצרת, ולכן צריכים לעשות כל מיני מאמצים ומסובבים כדי שהארומה הזו תצא החוצה. עם גביע בעל פתח גדול יותר, לא צריך לסובב  כדי שהארומה תצא ישירות. כאשר רוצים למנוע שבירה של כוסות, נותנים לילדים כוסות מפלסטיק, להימנע מזה.
 
נעבור לספלים קטנים. הספלים בנויים על חומרים שהבסיס שלהם הוא טבעי, אך הציפוי שלהם הוא כבר לא כל כך טוב לכם. הספל בנוי על בסיס מאוד צר ופתח מאוד רחב. זה אומר שזמן ההנאה מהארומה של הקפה הוא קצר מאוד.
 
אם נגדיל את ספל הקפה לגודל של כוס בדיוק באותה צורה, הקפה ייתן ארומה למשך תקופה מאוד קצרה ואחרי זה לא יימצא בו עניין מבחינת הטעם כי הוא יתנדף מהר מאוד. ולכן גם ספלי הקפה יותר קטנים והם יוצרים מצב שהארומה מתנדפת מהר, אך מסיימים אותם ב-2-3 לגימות. יחס הכמות ליחס הארומה וההנאה מהקפה היא שוות ערך ולכן יש את הספלים הקטנים האלו בהגשה של הקפה. אם מנסים לתת בספלים מהסוג הזה קקאו למשל, לא נהנים מזה, כי הארומה של הקקאו מצטברת בצורה מאוד איטית היא לא מהירה כמו הקפה. והספל במבנה שלו, בא כדי להדיף מהר מאוד ארומה. לא מוצאים טעם בקקאו שמוגש בספל של קפה. היינו ממליצים להימנע מזה אם רוצים ליהנות מהקקאו.
 
מבחינה עקרונית יכולים לשים לב שכל כוס בנויה על מה שהיא צריכה להכיל, כדי שייהנו ממה שמכילה הכוס הזאת. כמובן באותם סייגים של חום או של קור או ארומות חזקות יותר או חלשות או מה רוצים להשיג מבחינת אורך לגימות. רצוי להתייחס לכוסות בצורה כזאת, כדי להתאים כל כוס למה ששותים.
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז