מהות האושר והשמחה  

שלום לכם.
..........................................................................................................................................................אתם ודאי מכירים את אותם תהליכים שאתם מנסים לאלף בעלי חיים בעולמכם, וכאשר הם עושים דבר טוב אתם נותנים להם ממתק. ודאי שכאשר הם יוצרים דבר אשר מוצא חן בעיניכם הם מבצעים את הפקודה שלכם, ומאחר והם בעלי חיים אתם יכולים לקנות את ליבם רק בממתק מסוג זה אשר יערב לחיכם. אם אתם מכירים את אותו מושג שאתם מכנים אותו אושר בעולמכם, ואנו התבקשנו מעט להרחיב על נושא זה. ודאי הוא שאתם יכולים לראות את האושר כאותו ממתק. אך אתם לא מקבלים אותו ממישהו שאתם ממלאים פקודות שלו, אלא אתם מקבלים אותו מתוך זה שאתם ממלאים את הפקודות של עצמכם.

כאשר אתם מתחילים לרדת לתסריט אתם עוזבים מערכת אשר אין בה אתגריות, אין בה את כל יכולת ההתמכרות, ויש בה, כשם שאתם כבר יודעים, יש שם את אותו מושג שקוראים לו השלווה המוחלטת. אך כאשר אתם לוקחים ויורדים אל תוך עולם החלום, אתם יוצרים מצב שאתם רוצים לקבל את התחושה של אותה שלווה שהיא מוכרת לכם, ואתם בתוקף חתימתכם מוותרים עליה. הדבר מעט דומה לאותו מצב שהיינו מדמים זאת לספן בעולמכם שחותם על חוזה לצאת עם אוניה אך הוא אומר לאותו רב חובל אני רוצה שיהיה לי באיזה שהוא מקום קופה שמלאה בממתקים שאני אוהב כשאני על החוף. לאורך ההפלגה, כלומר לאורך התסריט שלכם, אתם מדי פעם הולכים לאותה קופה מוציאים אותו ממתק, ואומרים אהה כמה טוב לי. כלומר עליכם להבין שהאושר והשלווה נמצאים אצלכם אך במנות קטנות וקצובות, הם באים להזכיר לכם את אותה יבשה שזה אותו מקום שנמצא במישורים הגבוהים.

לאורך כל התסריט שלכם, והיה ויש לכם זמנים שהם שקטים יותר אלו הזמנים שאתם הולכים לקופה, ומוציאים את אותו ממתק. מאחר והרעיון של לקבל את הממתק הוא רעיון של נתינת פרס כשם שאנו התחלנו עם אילוף בעלי החיים, ודאי הוא שאתם לא יכולים לקבל את הקוד של אותה קופה מתי שאתם רק רוצים אלא כאשר אתם יוצרים מצב שהתוצר שאתם בניתם לאורך התסריט יכול להביא לכם רגע של שלווה, ואז אתם מקבלים את הקוד כדי לפתוח את אותה קופה, והדבר אשר משתנה הוא הקוד. כלומר והיה ואתם יוצרים פעם אחת את אותו דבר שאתם מקבלים את הקוד לתוך אותה קופה, כאשר אתם יוצרים את אותו דבר פעם שנייה הוא כבר לא נותן לכם את הקוד לאותו דבר. כלומר אתם כבר יורדים ברמה, והיינו אומרים שאם אתם מתחילים ברמה שבפעם הראשונה שאתם יוצרים דבר, והוא נותן לכם את הקוד אתם יכולים לקרוא לו אושר, והוא בעקבותיו מביא לכם שלווה. כאשר אתם פעם שנייה יוצרים את אותו דבר אתם כבר יכולים לקרוא לזה רק שמחה, או צהלה, כלומר אתם כבר שמחים מאותו דבר שעשיתם אך אין בכם את הראשוניות אשר יצרה את אותו קוד. כי כאשר אתם עושים את הראשוניות בתוככם אתם יודעים שתקבלו את הקוד, כלומר עליכם להבדיל בין אושר לבין מצבים אשר יוצרים פעם שנייה או פעם שלישית תוצרים חיובים בחיים שלכם, אך הם כחלק מסוים אשר אתם שמחים בו אך אין לכם את הקוד להיכנס לתוך קופת האושר.

מאחר ואתם לא משחקים את עולם החלום אלא אתם חיים אותו, ודאי הוא שהקוד אשר אתם מקבלים הוא נדיר מאוד, ואתם לעיתים לא מצליחים לרוקן את קופת האושר מאחר ואתם לא הגעתם להרבה קודים לאורך התסריט שאתם עשיתם. עליכם גם לראות ולהבין שכאשר אתם נמצאים במישורים הגבוהים האושר, והשלווה נאכלים אצלכם בכמות גדולה בכמות סיטונאית כשם שאתם מבטאים זאת, וכשאתם יורדים לעולם הזה הכמות היא קמעונאית, אך קמעונאות עולה יותר ביוקר, ולכן עליכם להבין שהעשייה שלכם כדי לקבל את אותו קוד שפותח לתקופה מסוימת את אותה קופה עם אושר היא עשייה שיכולה להיות ארוכה, ולא דבר קצר הוא. כלומר עלינו להתחיל לתת לכם להבין שהמושג של אושר אשר נמצא בעולמכם אינו יכול להיות דבר קבוע, מאחר וזה תהליך אשר מביא להפסקת פעילות, והוא מביא למצב של חוסר עשייה, ואתם לא ירדתם לצורך חוסר עשייה. כלומר בתוך התסריט שלכם תוך כדי עשייה בפרקים שונים, ובמרחקים שונים של זמן ארצי שלכם, אתם מגיעים למקום שאתם יכולים לממש את קבלת הקוד. דבר זה מתבטא בכך שכאשר ההישג הראשוני שלכם הוא כזה שהוא נמצא מעל אותם ציפיות ארציות שלכם. כלומר והיה ואתם קונים מכונית אשר מסוגלת לנסוע 200 ק"מ בשעה, והצלחתם לסחוט ממנה 230 זה רגע האושר, מאחר ואתם עשיתם דבר שהוא מעבר לתוכנית הרגילה, ולכן עליכם להבין שלאורך כל התסריטים שלכם התוכנית הרגילה שלכם לא מכילה דברים שקשורים באושר, ושלווה מאחר והיא עושה ומתפתחת, היא קשורה בדברים שמשמחים את לבבכם, ויוצרים לכם מצב שאתם עליזים, וטובי לבב, אך אושר ברמה מהסוג של אותו קוד לא קיים. ומכאן אתם יכולים להתחיל להבין שאושר מושג בעולם שלכם על ידי התפתחות יתר.

תודה לכם.
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז