קבוצת תודעת העל מביאה הבנות וראיית דרך החיים של האדם בעולם החומר. הם מעבירים בשפה פשוטה, בהירה ומובנת את הסיבות לקשיים שבני האדם חווים, והם יורדים עד לפרטי החיים עצמם בכל הנוגע לכל מיני אירועים הקורים לאדם בשלבי החיים. הגדלות של קבוצת הדרכה זו היא ביכולת שלה לתת כיווני מחשבה שונים והבנות על תהליכי בריאה שונים המשפיעים על מהלך החוויה של האדם, יחד עם נתינת דוגמאות רבות מחיי היום יום. עצם הקריאה של המסרים המובאים על ידם, כבר יוצרת תהיות לגבי מערכות הרוח והמודעות שכבני אדם הורגלנו להן. כיוון ראייתם את מערכות הרוח והחומר שאנו חיים בהן היא חדשנית, קלילה וזורמת ומעניקה השראה והנאה מרובה. מערכת המידע שתודעת העל הביאה וממשיכה להביא היא רחבת בהיקפה, ובכמות הנושאים השונים שהיא נוגעת בהם. מטרתה המרכזית היא לתת לנו להבין כבני אדם את חשיבות מעשינו עבור הבריאה וכי אנחנו חלק ממנה, ולא משהו שהוא נפרד.

מהי תודעת העל

ספר ראשון החיים כמשחק בעולם החלום
"היינו מדמיינים לכם את אותו מצב שאתם מגיעים לאותם מקומות שאתם יצרתם שנותנים לכם מצבי אשליה, אחד מהם אתם מכנים אותו דיסנילנד, וכאשר אתם נכנסים לאותו מקום אתם יוצרים הפרדה מאותה מציאות שאתם חיים בה, שהיא גם בתוך עולם חלום ואתם נכנסים לתוך מקום שנותן לכם אפשרות של ניתוק. אתם יוצרים בריחה מאותו מצב אשר נמצא מחוץ לתוך עולם החלום ואתם נכנסים לתוך אותו מקום ויוצרים חלום. אך אתם יצרתם חלום בתוך חלום. כי כאשר אתם נכנסתם לעולם אשר נוצר לצורך המסגרות, ודאי הוא שאתם החלתם ליצור מצב שנתתם חשיבות לתוך מערך החלום ואתם לא חייתם את החלום כחלום."
ספר שני המאבק בין שואלי למה? לעוני ככה!
"היינו מדמיינים את עולם החלום בתקופה הזאת לביצה מבעבעת כאשר כל פעם שיש בועה כאשר היא מתפוצצת היא יוצרת את הריח המיוחד שלה, אם אתם מכירים את אותו מקום בעולמכם שאתם קוראים לו ילוסטון, אותו מקום שיש שמה את אותם אלו שמתפוצצים אותם ביצות עם בועות, היינו מדמים את עולם החלום מבחינת המאבקים על האמונה כאותה צורה."
ספר שלישי החכמה שמעבר לפינה
"כאשר אתם התחלתם לבנות את אותם בניינים התחיל לחול אצלכם בעולם החלום משבר. המשבר הביא לידי כך שודאי אתם מכירים את אותם מגדלי התאומים שנהרסו לכם, מאחר ואלו אשר הרסו אותם הם לא מוכנים עדין לקבל את יכולת המרחב שקיימת בתוך אותם מגדלים. הם אלו אשר עדין הרטט שנמצא בחומר של עולם החלום לא עזב אותם, ולא נותן להם את האפשרות הקלה, לקחת ולפתוח עצמם, ולכן הם גם סגורים, ולכן הם גם קשים. מאחר ואתם מבינים שכאשר אתם יוצרים מצב שאתם עולים עם אותם מגדלים כלפי מעלה, אתם יוצרים בתוככם את הרעיון שאתם מתחברים למישור גבוה יותר."
ספר רביעי הבנה קהה והכרה חדה
"אותם מישורים אשר עוסקים בישום של רעיונות תהליכי הבריאה הם מישורים שחשיבותם גבוהה מאחר ועבודתם היא עבודה שאתם מכנים אותה יותר סיזיפית. כלומר זאת עבודה שהיא יוצרת יש מאין, כאשר היא לוקחת את התיאוריה אשר קיימת בכל המישורים האחרים, ומנסה ליישם אותה לצורך ההתפתחות. כל זמן שהתיאוריה קיימת, והיא נמצאת בתודעת העל, והיא עולה מתוך כול אותם מישורים, ומבססת את עצמה בתהליכי ההתפתחות, דברים אלו עדיין אינם אותה נקודה שיוצרת את המסקנה הסופית, כי מסקנה סופית יכולה להיווצר רק כאשר מנסים ליישם את התיאוריה."
ספר חמישי השלמות והחוסר ומה שביניהם
"היום כאשר אתם יורדים, מעטים מכם מוכנים לקחת מהמאגר של סיכונים שלא התגברו עליהם, ולהגיד אני גיבור אני אצליח מה שאף אחד לא הצליח לעשות. מעטים מאוד היום מוכנים לקחת סיכונים מהסוג הזה. בעולמכם אם תסתכלו בהיסטוריה שלכם, אתם תראו שהמצביאים הגדולים כמו אלכסנדר, וכמו עוד כאלה שהיו ברומא, ועוד כאלה שהיו לאורך כל הדרך, אפילו בתקופה שלכם, אפילו אותו אחד שקראו לו היטלר בעולמכם, הוא לקח סיכונים שהיו מראש בלתי פתורים. כלומר הסיכויים שלהם היו קטנים מאוד."
ספר שישי המולה ומה מולה
"כאשר המתנדבים האלה קיימים גם אצלכם מתעוררות השאלות, למה נולד לי ילד חירש, ולמה הילד שלי לא רואה, אותן שאלות למעשה מביאות אותנו למצב שאנו מנסים להסביר לכם את המערכת הזאת החסרה שהיא שייכת למערכת משלימה גדולה יותר, והיא באה כתוצאה מהתנדבות, ולא כתוצאה מתוך זה שאתם מייחסים זאת לכל מיני דברים שגורמים שמימיים עילאיים יוצרים את זה עבורכם, הדבר הזה אינו נכון הדבר הזה הוא אינו קללות משמיים. למעשה עליכם להבין שהמושג קללות משמיים לא קיימות למה אף אחד בשמיים לא מקלל אתכם, כולם אוהבים אתכם מאוד, הם לא מקללים אתכם לחלוטין."
ספר שביעי הגישה לחישה
"מאחר והמערכת של כל המרכזים שלכם היא דו פרצופית, כלומר היא כלפי חוץ וכלפי פנים, ודאי הוא שהיא נוצרה כדי לתת את האפשרות דרכה להתחבר גם לעולם הסיבות וגם לעולם התוצאות. מאחר והמערכת החיצונית, בגלל שאתם נמצאים במדור יהוה, היא הרבה יותר חזקה מאחר ומערכת הסיבות, עולם הסיבות, הוא רק ברקע כי הוא יצר במקור את התסריט שלכם, ואתם יורדים למקום של בחירה חופשית, ודאי הוא שכאשר אתם מצוידים במערכת של מרכזים שהיא תואמת את התסריט שלכם, ההדגש הגדול ביותר נמצא על המערכת החיצונית מאחר וזה דבר שלא מוכר לכם. כלומר הדבר הזה הוא מוכר בעולם החלום, אך לא במישורים."
ספר שמיני הארה במערה
"אך אתם הייתם מספיק תמימים לחשוב ש-והיה ואתם תחשבו אור, ואתם תחשבו כל הזמן על אותם מושגים שקשורים בהרמוניה הבריאתית כאשר אתם לא פועלים למען ההרמוניה הבריאתית, אתם מוגנים, ותמיד תהיו מוגנים. זה עידן התמימות שאנו מדברים עליו. כאשר החלה הסטייה, והובן שהמערכת אשר נמצאת בתוך הבריאה יוצרת מצב שהיא תלך ותהיה חשופה יותר, ויותר מבחינת זה שהיא תסמוך כל הזמן על אותו אור שלא ייתן לאף אחד לפגוע בכם, ולא חשוב מה שאתם עושים, למעשה הוחלט להוריד את המידע על כל מערכת ההקפאה. כלומר כאשר האינטליגנציה הכוללת הביאה את המערכת של היסודות מאחר וחלו שינויים בתוך היסודות, והדבר הזה היה ידוע, התחבר לזה גם הידע כיצד לטעת בכם את ההבנה שהתמימות בכיוון הזה, שאתם מוגנים תמיד, ובכל מקרה היא איננה נכונה."
ספר תשיעי אבק המאבק
"כאשר החלו לתת את המידע שהיה בידי האינטליגנציה הכוללת, החלו לבחון כיצד דברים מתקבלים ומשפיעים על הליבות שלכם שחוות במערכת הזאת. מאחר והאינטליגנציה הכוללת לא הביאה לכם מידע שהיה צריך לקחת ולזעזע אתכם, הוא היה צריך להגדיל אתכם ולתת לכם את היכולת להבין בצורה טובה יותר דברים שעוברים עליכם ולא ידעתם מה משמעותם. ולכן הביאו לכם להבין שהפחד שלכם נובע מתוך בריאה שהוקפאה, וסיבת ההקפאה, ואותם דברים שאתם חוששים מהחושך מאחר והוא יצר לכם את אותם מכשלות כל הזמן. כל הדברים האלה בסיכומו של דבר חיברו אתכם להבין מה היא המערכת החשוכה. המערכת החשוכה בפני עצמה כשהיא מוכנסת כידיעה לתוך בריאה פעילה היא בסיכומו של דבר לא מדברת אליכם כל כך הרבה, כלומר התוצאות של המאבק מדברים אליכם, מאחר ואתם שותפים במאבק הזה, אך עצם כל המערכת החשוכה הגדולה הזאת שהיא יותר גדולה מהבריאה שאתם נמצאים בה מאחר והבריאה שלכם היא רק גרגר קטן שנוסע בפנים. עליכם להבין שזה דבר רב משמעות".
 
ספר עשירי ראייה קרובה וראייה רחוקה
"כאשר אותה התחלה, אותו שדה אינטליגנציה שיצר את אותו דבר שאתם מכנים אותו המפץ הגדול, כלומר, השחרור האנרגטי של המערכת עצמה כדי שהיא תוכל לבנות את עצמה, למעשה, פה אתם יכולים להתחיל לראות צורה שאותם מדענים שלכם מכנים אותה חור לבן. מאחר ומערכת החור הלבן היא כזאת שהיא שואבת את האנרגיה מן החלל, כלומר מהמערכת החיצונית, ומכניסה אותה כל הזמן לתוך המערכת הפנימית. הרגע שהחור הזה החל לפעול, זה יהיה אותו רגע שאתם מכנים אותו המפץ הגדול".
ספר אחד עשרה כשתיאוריה הופכת לאליגוריה
"הקרניים הקוסמיות כאשר הן עוברות דרככם, כל קרן שעוברת אצל כל אחד מכם, היא אוספת בדרכה דיגום של ההדהוד האישי שלו מבחינה הרמונית. ברגע שאתם לא נמצאים בתוך אותה הרמוניה, למעשה הקרניים עוברות, ולא אוספות שום דבר איתן, הן ממשיכות לעבור, אך הן לא אוספות איתן שום דבר. וברגע שהן לא אוספות שום דבר זאת נקודה שכאשר הן מפזרות את כל האוסף האנרגטי הגדול של ההרמוניות שהתחייבתם לספק לתוך המערכת ההגנה ההרמונית, שמה חסר, שמה נוצר חור, מאחר ולקרן הזאת היא לא אספה שום דבר מתוך אותו אחד שלא היה מחובר להרמוניה. כלומר, הקרניים הקוסמיות, התפקיד הגדול ביותר שקיים אצלם הוא זה שהוא נותן את היכולת לאסוף כל הזמן נקודות הרמוניות, ולחבר אותן ביחד לצורך הגנה על הבריאה".
ספר שניים עשר יכולת מימוש ויכולת שיבוש
"גם בעולמכם כאשר אתם יוצאים למלחמה, אתם יוצאים עם כלי נשק, אתם לא יוצאים למלחמה ומכריזים על מלחמה והולכים בגוף חשוף כדי להילחם. כלומר, אתם מצטיידים קודם לכן באותם דברים שאתם יודעים שמסוגלים לעמוד כנגד כלי הנשק של הצד השני, ולחילופין לנצח אותו גם. הדבר הזה הוא בסיסי ביותר, ולכן גם מועצת העל לקחה והתחילה לבדוק, כיצד יתכן שבריאה שלמה שהמטרה שלה הייתה להילחם, ירדה והסתובבה בקרב האוקיינוס השחור שנשלט על ידי האינטליגנציה החשוכה, ושום דבר לא מגן עליה. כאשר החלו לבדוק את אותם דברים למעשה הבסיס הראשוני היה לבדוק כיצד המקור יצר את הבריאה, ומה היו כוונות הבסיס שלו. אך כאשר ליבות התקשורת כבר הגיעו, הם למעשה לא יכלו לתת את התשובה לדבר הזה. כלומר, המסקנות הסופיות לגבי כיצד הבריאה הבסיסית הגדולה שהוקפאה נבנתה, ומה הייתה כוונת המקור בזה שהוא שלח אותה ללא כל אמצעי נשארה עדיין עלומה. היה ברור שמצד אחד יש להבין שהמערכת הראשונית שיכולה לעצור כניסה, והשתלטות, זה מערכת ההרמוניה. אך הרמוניה לא הייתה בתוך הליבות, הן כולן היו עצמאיות עם נושאים, ולמעשה כולם עבדו במצב שהם היו אחראים על עצמם. כלומר, יש להבין שההרמוניה לא הייתה ביניהם. ומועצת העל חככה בזקנה ובראשה, והחליטה להבין מדוע ההרמוניה בסיכומו של דבר שזה כלי בסיסי לא היה בידי אותה בריאה שהוקפאה".
ספר שלושה עשר המופנם והמוחצן
"כאשר נוצרת דרישה לשינוי, יש להבין שיכולים להיות סוגים שונים של דרישות לשינוי, יכולים להיות דרישות שהן מרחביות, רבות משמעות שיכולות להשפיע על כל מועצת העל, וודאי גם על הבריאה הפעילה. ויכולים להיות דרישות שינוי שהן הרבה יותר קטנות ומשפיעות רק במגמה מרחבית מצומצמת. כלומר, אפשר להבין שנחלק את זה למגמת מרחב מורחבת, ומגמת מרחב מצומצמת. אלו שיוצרים את ההחלטות האם להמשיך את הדרך בצורה כזאת, או בצורה אחרת, או לחילופין האם בכלל האם לבצע אותה, זה דבר שלמעשה חייב להיות על דעת אלו שאמונים על כל מערכת ההתפתחות של מועצת העל, והיה וזה במרחב מרחבי, וההתפתחות לגבי זרוע התמנון עצמה, ונדבר על הבריאה הזאת, במידה וזה רק שייך להתפתחות מצומצמת. מאחר והשינוי שמדור יהוה עובר הוא מאוד מורחב, הוא למעשה משנה בסיס שממנו כל הבריאה וגם מועצת העל קיבלה כל הזמן מידע, ושיבצה אותו, מאחר ואתם עוסקים ביסודות ואדמה, היא שיבצה אותו בתוך המערכת שכללה גם את התכנונים לגבי הבריאה הבאה. כלומר, הרבה מאוד דברים נמצאים על הכף, כיצד לבצע שינויים במקום הזה, והאם בכלל לבצע אותם. מאחר והבריאה יצרה סטייה, השינוי היה בלתי נמנע, אך נשאלת השאלה איך עושים את השינוי".

ספר ארבעה עשר זיהוי השינוי
"כאשר מתחיל כל המקום הזה להשתנות, וכל המקום הזה הופך למערכות אוויר גבוהות יותר, והמים יורדים, בוודאי הוא שקוד המוות לא יכול להיות זהה לצורה שהוא עבד קודם לכן. מאחר ומערכת המים הרבה יותר נמוכה, ואם אתם מסתכלים בעמודות, כאשר עמודות האש והאוויר גבוהות, המים יותר נמוכים. כלומר, והיה וקוד המוות היה ממשיך להיות מופעל באותה צורה, למעשה אורך החיים היה ארוך מאוד מאחר והיה מעט מאוד מים, והדבר הזה היה מחזיר את המצב לקדמותו שהיו חיים פה תקופות מעבר לתסריטים. מאחר וזה כך התחילו להתחיל לבדוק כיצד אתם תמותו בעתיד. הדבר הזה הביא לכך שראשית המערכת מסתמכת יותר על הליבות, אך בכל מקרה הליבה לא יכולה להיות אחראית לרגע המוות שלה, אלא היא יכולה להיות אחראית האם היא תוכל לגרור את עצמה עד לרגע של המוות, או לחילופין הוא יקצר את התהליך. ונשאלת השאלה כיצד קוד מוות יכול לקצר את התהליך".
ספר חמישה עשר העתיד הידיד
"לא פעם אתם יכולים גם בכתובים שלכם לראות שיהוה אמר שלא מעניין אותו כל הדברים האלה, והוא צריך את הדברים הפנימיים שלכם, את הרגש שלכם, אך מאחר והדברים הפנימיים לא דיברו אף פעם אליכם, מאחר ואתם ירדתם לעולם הזה כדי לחוות את הפיזיות שלו, ודאי הוא שלמעשה הדרך הקלה ביותר לנסות ללכוד את עינו זה היה לבנות מבנים גדולים. ומאחר והמבנים הגדולים האלה יצרו מצב שכאשר נכנסתם אליהם אתם הבאתם את עצמכם למצב שחיפשתם את השלווה בפנים, למעשה באותו שלב אתם יצרתם מצב שאתם מצאתם את השלווה מאחר וזה היה עולם שלם של השאה, כשם שאתם מבטאים זאת, פקודה עצמית לייצר מצב שבמקום הזה צריכים להיות שקטים. ולכן אתם מצאתם יותר את השלווה במקום הזה".
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז