מוצרי חלב
 
נדבר מעט על מוצרי חלב. איך העולם היה נראה ללא החלב. ללא כל הגבינות, ללא שמנת, חמוצה ולא חמוצה, ויוגורט, כל הסוגים שעושים. מדוע אוהבים את זה. מדוע העולם התפתח כל כך בנושא הזה. יש להבין שהבסיס הראשוני היה להסתכל ולהבין שמה שטוב לעגל טוב גם לכם. כלומר, בבסיס המקורי התחילו להסתכל על החלב כמו חלב אם. ואמרו אם זה טוב לתינוק, זה טוב גם לנו. הדבר הזה הוא נכון מאחר ובסיכומו של דבר חלב מכיל בתוכו הרבה מאוד דברים חיוביים. כל הדברים האלו בנו את הרעיון שהחלב הוא דבר טוב.
 
אך בכל טוב יש גם דברים לא כל כך טובים. וננסה לעמוד על הדברים הפחות טובים. כל סוג של חלב בא מבעלי חיים. וכשם שאתם נמצאים בלחצים שונים ועוברים כל מיני דברים, הם גם עוברים אותם. הם עוברים תקופות של התקפות של בני העדר עליהם. הם עוברים תקופות שהאוכל לא כל כך מתאים להם. הם נאלצים לאכול אותו כשם שאתם לא תמיד אוכלים רק מה שטוב לכם. אלא מה שקיים כי הם לא רוצות להישאר רעבות. כל מה שעובר על בעלי החיים האלה נכנס לתוך החלב שלהם. מאחר והן גם עשויות על בסיס של גופים מימיים וזה משפיע על העיכול שלהם ודרך זה, זה עובר לחלב. לא יכולים לדעת כשחולבים פרה וחולבים עדרים שלמים ומערבבים את כולם ביחד, מי מהם היה יותר בלחצים, מי היה פחות, ולכן באופן עקרוני, החלב יכולים להיות לו דברים שליליים גם כן.
 
יכולים לעיתים לשתות חלב והדבר הזה יעשה מאוד טוב, ולעיתים תשתו חלב ופתאום יהיה לכם, שיהוקים שמוציאים אוויר בטעם חמוץ, או כל מיני דברים מהסוג הזה. ואין פג תוקף לחלב. ובכל זאת הוא משפיע לא טוב. יכולים לקנות גבינה שתהיה מעולה, והיא לא עושה כל כך טוב. מאיפה זה בא. זה בא מהמקור, מהחלב, זה בא מהדברים השליליים שיכולים להימצא שמה. אנו כבר לא מזכירים שמחסנים פרות והן אוכלות כל מיני דברים מרוססים. אנו מדברים על ההתנהלות של משק החי בתוך עצמו, שתורם לדברים שליליים בתוך המערך של החלב.
 
מאחר וכמות הדברים השליליים נמצאת, יכולה להיות בעדר של 100 פרות אצל 20 פרות. ומערבבים את כל החלב ביחד, זה נהיה הרבה יותר דליל התוצר השלילי, ולכן הרבה פעמים לא חשים את זה. אבל זה מצטבר. כל הדברים השליליים האלה בצורה איטית מצטברים. מדוע זה מצטבר?
 
כאשר חילוף החומרים מעכל את החלב, הוא מעכל אותו בשני מצבים. הוא מעכל אותו בצורה מימית שנותנת את האפשרות לגוף לקבל סידן, במאמר מוסגר נאמר שזה די נתון בסימן שאלה הדבר הזה. הוא נותן סידן, ונותן לכם עוד כל מיני דברים. זה המערך שתורם לגוף. אך יש גם מים. המים שנמצאים בתוך החלב יש להם את זיכרון המים ולכן הם מכילים את רגשות הבהמה, ובצורה הזאת זה מתחיל להצטבר כי אתם עשויים מגוף שרובו עשוי מים, ומים מאוד אוהבים מים. וזה אומר שזה מתחיל להצטבר.
 
והיה ואתם צרכנים גדולים של דברי חלב, ואתם נופלים על תקופה מאוד ארוכה שאתם אוכלים כשהשלילה הרבה יותר גדולה בזה, תתחילו לחוש את זה. תחושו את זה בעצבנות יתר. תתחילו לחוש את זה במצב שאתם לא כל כך שמחים בחייכם ולא תדעו מאיפה זה בא. כי אם אתם תיקחו ותעשו רשימה למה אני צריך להיות עצוב ומדוכא ומסתבר שמחר יש לכם חתונה, ומחרתיים בר מצווה, ויש סיבות לשמוח ואתם מדוכאים. חפשו את זה בתקופות ארוכות שהצטברו הנושאים השליליים שקיימים בחלב. אתם לא יכולים לקשר את זה שחודש שתיתם חלב שהוא גרוע מאוד, מאחר והוא נראה לכם טוב. זה לא שהחלב החמיץ ולפתע והוא לא טעים. הוא עצמו יכול להיות מאוד נחמד. התוצרים שלו מאחר והם מצטברים בגוף, בשלב מסוים לפתע זה יוצא החוצה. אבל דבר אחד אנו יכולים למסור, לאחר שזה מתחיל לצאת  זה כבר יוצא. כלומר זה נעלם, זה יוצא בכל מיני צורות, דרך ההזעה, דרך הפרשת הנוזלים. כל הדברים האלה בסיכומו של דבר נעלמים. כלומר, זה מצטבר, מצטבר עד שזה מתפוצץ וזה נעלם.
 
ברגע שאתם מתועשים כל הדברים שאי פעם היו יכולים להיות ידועים, כי היה משק עם שתי פרות, ויכולתם לדעת אם הן שמחות או עצובות או קרה להן משהו והן היו בלחצים אישיים. היום אין את הדברים האלה, אתם קונים את זה בכמויות עצומות ולא יכולים לדעת את זה.
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז