מזון מהיר
 
גם בבית עושים מזון מהיר. כשלוקחים ומייחסים מזון מהיר רק למה שקונים ברחובות בכל מיני דוכנים, או כל מיני דברים כמו המקדונאלד זה מהיר, אך עושים בבית מזון מהיר. המזון הכי מהיר הוא דרך המיקרוגל, הוא לא כל כך מזיק, הוא לא כל כך גרוע. אבל כאשר מדובר על מזון מהיר שמתייחסים אליו כמזון מהיר שהוא נמצא מחוץ לעשייה הביתית, פה מתחילה הבעיה הגדולה יותר.
 
מה ההבדל בין אותו סטייק כדוגמה או המבוגרים או כל דבר שהוא בשרי אם הוא מבושל מהיר, או מבושל לאט. ברור שכל אחד מסוגי האוכל האלו יכול להגיע לרמת צלייה זהה, מאחר ואם מרימים את כמות החום ומורידים את כמות הזמן ניתן לעשות את זה. אבל הבשר עצמו מתייחס אחרת לצורת בישול אחת, ולצורת בישול שנייה. המזון המהיר לא טומן בחובו רק בשר, הוא טומן כל מיני דברים, מה משמעות מהירות העשייה מול מה שזה מגיב, ונתחיל מהבשר. כאשר מזון מהיר מתחיל את פעולתו, כדי שהוא יהיה מהיר צריך לעלות את מהירות העשייה שלו. כי כמה מסוגלים לעמוד ולחכות לאיזה שהוא סטיק בסטיקייה. גם ככה הם מוכנים לקבל את הצעקות, "מה זה לא מוכן עוד?" כל מיני דברים מהסוגים האלו. מפה מתחילה הבעיה של המהירות והחימום. המהירות והחימום חייבים להשפיע על הבשר הרבה יותר מהר, זאת אומרת שברגע שהאש מתחילה להיות חזקה יותר ועצומת ממדים מבחינת הטמפרטורה כדי שזה יהיה מוכן יותר מהר, אותה חתיכת בשר שעשו אותה באש איטית יותר, מול אותה חתיכת בשר שבמזון המהיר נמצאת, ההבדל הוא גדול מאוד. אתם לא רואים את ההבדל הזה, מאחר שהטעם יכול להיות מאוד דומה, והיינו אומרים שזה לא כל כך משפיע הרבה על הטעם למרות שאם תשימו בשר לתקופה ארוכה במרחק מאש תראו שיש הבדל ביניהם, גם כשאתם עושים בבית על האש, אתם מניחים את זה באותה צורה של מזון מהיר.
 
אחת הבעיות הראשונות שקיימות זה שכל סוג של בשר כדי לקבל אותו במהירות גדולה יותר, מחברים הרבה מאוד אש ואתם אוכלים הרבה יותר אנרגיה ואז אתם אומרים לעצמכם מזון מהיר משמין. בוודאי שהוא משמין, מאחר וכמות האנרגיה שנמצאת באותה פרוסת בשר שנמצאת או על אש גבוהה, בשביל מזון מהיר, או על אש נמוכה, היא שונה, היא לא זהה. זאת אומרת שאותה חתיכת בשר שבבישול איטי לא תשמין אתכם, אותה חתיכה בבישול מהיר כן תשמין אתכם. מפה מתחיל כל הסיפור של המזון המהיר שהוא לא טוב לכם. המושג לא טוב לכם, הוא לא מדויק מאחר ותלוי מי אוכל את זה. כאשר אוכלים את זה כאלו שחסר להם אנרגיה בגוף, זה הרבה יותר טוב, מאשר לקחת ולהתחיל לבשל בשר זמן ארוך יותר כי כמות האנרגיה שמה היא יותר נמוכה. זה בא להגיד, שאם כבר רוצים ללכת למזון מהיר שמכיל בשר, אתם צריכים להיות במצב שאתם חסרי אנרגיה. לפתע תראו שכשאתם אוכלים את המזון המהיר, אתם מקבלים הרבה יותר מהר אנרגיית חיים לפעילות מאשר אם אתם תעשו את זה באיזה שהוא סטייק שלקח הרבה מאוד זמן לעשות אותו, שהוא מסתובב שם על הגחלים בגובה גבוה יותר. הוא יותר בריא לכם אין ספק, אך מבחינת השגת אנרגיה מידית המזון המהיר יותר טוב. זאת אומרת שהשגת אנרגיה מיידית במזון מהיר מבשר היא עדיפה. אך יש את התוצרים הנלווים לזה. השמן שנמצא בתוך בשר, כשעושים את זה בצורה איטית לא הופך לשומן רווי. כלומר, החום הוא מספיק איטי כדי שהשומן לא יהפוך למשהו אחר. לעומת זאת, כשעושים את זה בתהליך מהיר, מחממים מאוד מהר את השומן והוא נהפך לשומן שדומה לשומן מהמחבתות שאתם מטגנים. בוודאי שהיתרון של קבלת אנרגיה מהירה זה תלוי איפה אתם נמצאים באותו זמן. אך באופן קבוע לחשוב שלקבל אנרגיה מהירה מתוך המזון המהיר, ואנו מדברים כרגע רק על הבשר. הוא דבר כזה שתקבלו אנרגיה אך תקבלו גם שומן רווי. זה אומר שיש שני צדדים יש למטבע הזה. מצד אחד יכולים לאכול את זה כדי לקבל אנרגיה. מצד שני, יחד עם האנרגיה הזאת מקבלים גם דברים שהם לא כל כך טובים לגוף.
 
אתם מכירים שווארמה? שווארמה זה אחד הדברים הגרועים שקיימים מאחר והמרחק שלה מהאש של הגז במרחק החימום הוא כל כך קטן, וכל פעם שחותכים את זה השווארמה מסתובבת ואם תשימו לב, תראו שהשומן נוטף מהשווארמה, הוא כל כך מתחמם. מבחינת הטיב של המזון שאתם אוכלים, הוא לא כל כך מוצלח. יכולים להבין מפה שכל בשר שחשוף לאש חזקה מאוד ומהירה מאוד, הוא מאבד את הערכים הטובים והוא שואף להתמלא יותר באנרגיה שזה כמות האש שהוא סופח, מפה יכולים להבין שסיפור המזון המהיר לגבי בשר תלוי מה רוצים לעשות איתו, וודאי הוא שלא רצוי לנסות להעמיס אנרגיה חסרה רק ממזון מהיר רק כי שמה זה ישנו.
 
לעיתים מוצאים כל מיני דוכנים שמקפיצים ירקות עם בשר בפנים. כשיוצרים הקפצה של ירקות למעשה הירקות לא מסוגלים להפוך את עורם ולהיות בשר. אבל דבר אחד קורה, כאשר עושים את זה על אש גבוהה, ואנו ראינו שהם עושים את זה על להבות מאוד גבוהות כי רוצים לספק לכם מהר מאוד את הסחורה לאכול, אתם אוכלים תבן. לא נשאר שום דבר שיכול לתת לכם משהו חיובי לגוף, למעט זה שזה ממלא את הבטן שלכם, את התיאבון שלכם באותו זמן. אך כל המערך של הקפצות שעושים בבית, על אש נמוכה יותר, זה לוקח יותר זמן. אנו יודעים. אבל הערכים שנמצאים בתוך הירקות המוקפצים האלו, הם נשמרים הרבה יותר. מעט גם הולך. אך הם נשמרים, ואילו מה שעושים באש הגבוהה, מקבלים מהר מאוד את האוכל, כי זה מזון מהיר. אך בסיכומו של דבר מה שקורה זה שאתם אוכלים שום דבר.
 
יש את הפלאפל. הפלאפל בפני עצמו עשוי מחומרים שבמקור שלהם זה סוגים של קטניות גם כשמטגנים אותו כמות הטיגון שהוא סופג היא לא כל כך גדולה, מאחר ועצם הקטניות עצמן לא מסוגלות להפוך לצ'יפס. כדורי פלאפל בפני עצמם, ככדורי פלאפל הטיגון הוא חיצוני ולא חודר פנימה. כי אם הטיגון היה חודר פנימה הצד החיצוני החום היה גם נמצא בפנים, לא רק בצורה חיצונית אך זה לא חודר פנימה. אך כאשר לוקחים פלאפל ואומרים פלאפל חם, פלאפל חם הכי טוב. ומכניסים אותו לתוך פיתה שזה דגן, באותו רגע מטגנים את הדגן. זה אומר שאם רוצים לאכול פלאפל אל תחפשו את הכדורים החמים כל כך. חפשו את הכדורים הקרים יותר ואז לא תקבלו את התוצר הזה של דגנים מחוממים. יש שמה את השמן החם שנמצא עדיין בתוך הכדורים עצמם והוא בא במגע עם הדגנים. עם הפיתה שאתם מכניסים את הכדורים בפנים. מעבר לזה אם לא תכניסו צ'יפס, אלא רק תכניסו את הסלטים שעושים לכם, זה מזון שהוא לא כל כך גרוע. אבל תדאגו לכך שהכדורים לא יהיו חמים, תדאגו שהם יהיו קרים ואז לא כל כך נורא הדבר הזה כמזון מהיר.
 
מפה נעבור לפיצות. פיצות עושים בשתי צורות. יכולים לקחת ולאפות אותן שזה יותר טוב. ואפשר לעשות אותן באותם דברים שבוערת אש בפנים. כשמכניסים את זה לתוך האש, ועל פני הבצק יש דברים שמכילים שומן, ושמים על זה הרבה גבינה, יש שומן בגבינה. דינו כדין טיגון, מאחר והשמן החם בא במגע יחד עם הבצק, עם הדגן למטה. זאת אומרת כשעושים פיצות, מקלקלים שני דברים שכל אחד מהם בפני עצמו הוא טוב. כשהם מתחברים ביחד, היינו אומרים שזה לא כל כך טוב. האם ניתן בכלל לאכול פיצה שלא תזיק? אם היא עברה את החימום היא תמיד תזיק לכם. כלומר, פיצה בצורה של הגבינה שמותכת עליה ומעל זה יש עוד כל מיני דברים, בוודאי שהדבר הזה הוא לא חיובי בשבילכם. אם בכל זאת רוצים פיצה. יכולים לאכול את זה, אך תקפידו על הכמויות, תמעיטו. אל תהפכו את זה לאוכל שלכם. בסיכומו של דבר הבעיה בפיצה זה לא מה שמוסיפים מעליה כל כך, אלא המגע בין הדגנים לבין הגבינה. אלו הדברים שיוצרים את הבעיה בפיצה אצלכם.
 
המזון המהיר מספק את המהירות שאתם צריכים. חלק לא קטן מהמהירות שלכם בחיים גוזלת מכם הרבה מאוד אנרגיה, ולכן גם כשאוכלים לעיתים מזון מהיר כזה, זה לא מיד משפיע עליכם מאחר ואתם ממלאים מצברי אנרגיה. אך אתם לא יכולים לעבוד כל הזמן ולמלא מצברי אנרגיה על ידי זה שאתם מכניסים לגוף זבל. אתם חייבים שהאנרגיה תהיה חיובית לגוף, כי אחרת זה מה שקורה לכם, אתם משמינים מאוכל מהיר.
 
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז