ממולאים
 
נושא הממולאים הוא רב טווח מסיבה שתלוי במה ממלאים. עושים מילויים מכל מיני סוגים. אך יש תמיד דבר אחד משותף. כאשר ממלאים כל ירק שלא יהיה, מה שממלא אותו מוציא החוצה תוך כדי הבישול אל המקום שמכיל פחות אנרגיה שעוברת אליו ממקום רב יותר של אנרגיה. המילויים העיקריים שלכם זה בשר ואורז מכל מיני סוגים.
 
היחס של עוצמת האנרגיה שקיימת בבשר מול האורז היא גדולה מאוד בהבדל שלה. מאחר והאורז כמונח בסיסי שגדל על מים, היכולת האנרגטית של האש שלו, היא הרבה יותר קטנה מאשר הבשר שנמצא בפנים מה גם שהוא טחון. מצד אחד, יש תערובת שמכילה דרך הבשר הרבה מאוד אש, הרבה מאוד אנרגיה, מצד שני הוא נמצא בתוך מערך שמכיל פחות אש, וכולם ביחד נמצאים בתוך פלפל או קישוא ממולא.
 
מה נקודת התורפה בתוך הפלפל או הקישוא הממולא, הפלפל עצמו. מאחר והוא מכיל הרבה פחות אש מאשר שני מרכיבי המילוי ביחד. מתחיל להיווצר מעבר מהבשר אל האורז, מהאורז אל הפלפל. הדרך הזאת מוציאה את הבשר הרבה פחות אנרגטי מבחינת יתרת האש שנמצאת בו, גם האורז נהפך למעט יותר ממה שהוא היה במקור שלו, כי חלק מהאש עבר דרכו. מי שסופח את הכול זה העטיפה, זה הפלפל או דברים אחרים ששמים בפנים את המילויים האלו.
 
כשאוכלים ממולאים, להימנע מלאכול את הירקות שמכילים את המילוי. מאחר וזה אחד הדברים שמכילים את האש מכל המילוי שמתרכז בהם. כמובן שאם אוכלים את זה כשלא זקוקים להתאמת מזון לצורך הורדה במשקל, יכולים לאכול אותו כמה שרוצים. אך אם מכוונים לחלק של הורדה במשקל, להימנע מלאכול את העטיפה של הממולאים.
 
כאשר מדברים על חיבור לממולאים שהם לא עשויים על בסיס של אורז או בשר. אלא גבינות פה התהליך הוא שונה לגמרי. מאחר והגבינה בפני עצמה, הכלת האש שלה היא לא כל כך גדולה. אם הגבינה אין לה הכלת אש גדולה, היא כמעט יכולה להשתוות עם הדבר שכיל אותה. שכאשר עושים ממולאים שלא עשויים על בסיס של בשר ואורז, יכולים לאכול גם את הפנים וגם את החוץ מהבחינה הזאת ששניהם הם לא כאלו שהם מגבירים מאוד את התכולה האנרגטית. אבל אם לוקחים בתוך מילוי הגבינה ומוסיפים לו תבלינים, וכל מיני דברים, שיווי המשקל הזה מופר. לא לאכול את האריזה של מילוי הגבינה כי הוא יתמלא אש שבאו מתוך התוספות שעשיתם בגבינה.
 
אם עושים מילוי עם גבינה, וממלאים את זה בדבר שהוא מאוד טעים לאכילה כדוגמת פטריות או ארטישוק, להימנע מלהוסיף הרבה דברים נוספים בתוך הגבינה הזו. לא להוסיף דברים שייאלצו את מי שאוכל את זה, לזרוק את החלק החיצוני, מאחר והוא לא טוב לתהליך הורדה במשקל. וברגע שלא עושים את זה, אפשר יהיה לאכול את שניהם ביחד.
 
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז