צחצוח שיניים
 
נדבר על נושא שמירת היגיינת הפה. אתם הורסים לעצמכם את השיניים במו ידיכם. אם תתבוננו בשלדים שמוצאים מתקופות מאוד עתיקות, רואים שכל השיניים נמצאות אצלם. תנסו לבדוק שלד מהתקופות האחרונות אין כלום כי הכול תותבות וגשרים. משהו קרה בשיניים של האנושות. השיניים לא נוצרו להיות לבנות נוצצות בגוון של פנינים. הגוונים של השיניים השונים מאחד לשני, זה הפונקציה של החלק שאתם באתם לבצע בגוף הפיזי, כל אחד שיש לו גוון מסוים זה מעיד על פעילות מסוימת שהוא צריך לעשות עם השיניים שלו, ולכן יש גם הבדל בין שיניים יותר לבנות ליותר צהובות ליותר חומות. כולכם רוצים שיניים לבנות. כולכם רוצים שהשיניים כשאתם מחייכים הן ינצצו באור הזרקורים ואתם מוכנים להקריב כדי להביא לידי זה.
 
בתקופה קודמת, האדם הקדמון היה חי גם על ירקות, והיה מלקט כל מיני זירעונים או כל מיני דברים. וגם במידת יכולתו הוא היה נלחם בחיות ואוכל חלקים מהן, וחיפשנו ולא מצאנו את רופא השיניים שלו. השיניים אצלם החזיקו מעמד והם טחנו לעיתים בשר חי, ולא פעם ניפצו אגוזים בשיניים והכל היה חזק. תנסו לנפץ בשיניים שלכם בתקופה הנוכחית אגוזים, תנפצו קודם את השן שלכם. בצורה איטית המערך של האנושות הלך ואיבד את היכולת לתחזק נכון את מערך השיניים בפה. נשאלת השאלה מה קרה לאורך הדרך שהגעתם למצב שהשיניים הם כבר לא שיניים. ככל ששמתם דגשים גדולים יותר על האסתטיקה, וניקיון הגוף והתחלתם לחפש דרך כיצד להיפטר מהריחות הטבעיים של הפה, התחלתם את התהליך שהיום אתם צריכים השתלות. זו הייתה ירית הפתיחה.
 
השיפור של המזון יצר מצב שהריח של השיניים נהיה יותר גרוע. מאחר ויש הבדל גדול כאשר אוכלים המבורגר, או אכלתם בשר ציד בתקופה ההיא. תראו את ההבדלים בריחות.  במידה ולא תצחצחו את השיניים של שתי הפיות האלו, תראו שיש הבדל בריחות. האוכל ככל שהוא הלך והשתנה לדברים מלאכותיים יותר, התרחקתם מהריח שהוא היה נכון יותר בפה לריח שהיום נאלצים להתמודד איתו כל הזמן. השיניים מחוברות היטב לסוג האוכל שאתם אוכלים. תנסו לעשות את הניסיון הבא, תתחילו לאכול רק ירקות. ואל תברישו את שיניכם תראו שאין לכם ריח שאתם קוראים לו רע מהפה. מאחר והירקות הטבעיים מחזירים את ריח הפה למצב שהיה כשאכלתם דברים טבעיים ולא צחצחתם שיניים, ואם תחזרו לאכול דברים שאתם מבשלים עם תבלינים ומוסיפים להם כל מיני דברים, תראו שחוזר הריח הרע לפה. מה יכולים לעשות עכשיו. לא הרבה. אך יש דברים מסוימים שאם מקפידים עליהם השיניים היו מתקלקלות יותר לאט. זה כן. עצם זה שתינוק מתחילים כבר את השן הראשונה שלו להבריש ולשפשף כבר מתחילים להרוס אותה. אך זה מלחמה אבודה מראש. ולכן אנו רק יכולים להסביר מה התהליכים שיכולים לתת בריאות שיניים ארוכת טווח יותר. לא בריאות שיניים אלא רק ארוכת טווח יותר.
 
יש כל מיני מברשות שיניים, המברשות בטרם תקופת הפלסטיק היו עשויים מכל מיני שערות, או מכל מיני דברים שהיו קשורים אולי לעשבים. כל מיני דברים שהם היו ברמה הטבעית יותר. משחות השיניים לא היו קיימות. מה שהיה קיים זה מים זורמים, ודרך מים זורמים הברשתם. שום דבר לא טבעי לא היה לו מגע עם השיניים. כלומר, הכול היה טבעי, המים היו זורמים לא היה כלור במים. הכול היה יותר טבעי. בתקופה הנוכחית מגיעים למצב שילדים כבר זקוקים לרופאי שיניים, יש להם כבר חורים בשיניים. האם הגוף שלכם נולד כדי להיות מכור לרופאי שיניים כבר מגיל צעיר, הדבר הזה הוא לא נכון אתם גורמים לזה במו ידיכם. כאשר מגיעים למצב שמערכת השיניים שלמה, ומתחילים להשתמש בכל מיני סוגים של מברשות. והמברשות האלו כשהן עשויות פלסטיק ובצבעים שונים, ובקשיים שונים של אותן שערות, ובצורות הזוויות השונות שלהם, כאשר יש גם מברשות שהן עגולות בפנים, שהן כולאות גם את האנרגיה של השפשוף. זה הוא אחד הדברים שהורסים את השיניים.
 
כשמשתמשים במברשות שעשויות מפלסטיק, ברור שעצם זה שמשפשפים ומברישים את השיניים גם עם מים נקיים, הדבר הזה לא נכון מאחר והפלסטיק לא מתאחד בצורה יפה עם השכבה של השן, שהוא משפשף אותה כל הזמן. עצם השפשוף יוצר מצב שהפלסטיק מתחמם וכשפלסטיק מתחמם האש שלו גוברת. כשהאש והקרינה שלו גוברים מי הקורבן? זה שהוא בא איתו במגע. מי בא איתו במגע? שכבת השן. מהרגע שמתחילים לצחצח שיניים  זה כמו שמשייפים עם נייר זכוכית, ככה אתם משפשפים את השיניים. מה הרע ביותר, ומה הפחות רע, אין טוב. מה הפחות רע. ככל שמברשות השיניים הסיבים שלהן יותר עגולים ולא מרובעים, זה פחות טוב מאחר והסיבים אוגרים את האנרגיה ומשחררים אותה בכמויות גדולות. כשהם מרובעים הם אוגרים ומשחררים על טווחים גדולים יותר. זאת אומרת שאם לוקחים ומשווים את זה למקדח. תנסו לחשוב שאתם קודחים עם מקדח שהוא מאוד חד או מקדח שהוא פחות חד והוא בצורה איטית במקום לקדוח ישר, הוא מכרסם מהצדדים ויוצר בור גדול יותר, אך שטוח יותר. ואילו המקדח החד עושה פחות רוחב אך חודר עמוק יותר. זאת אומרת שסיבים שהם עגולים התוצר שלהם לגבי השן חודר עמוק יותר. ואילו סיבים שהם מרובעים הוא חודר פחות עמוק.
יש את הנושא באיזה סוג של משחת שיניים שמשתמשים. ככל שמשחת השיניים נועדה להלבין יותר את הפה ולעשות אותו פה מפיק מרגליות. זה אומר שכמות החומר שיוצרת שפשוף היא גדולה יותר והיא תומכת בסוג הסיבים, האם זה יחדור עמוק יותר או פחות עמוק. אם רוצים להשתמש במשחה שהיא פחות מפריעה לכם, תחפשו את אותן משחות שלא כתוב עליהן מלבינות שיניים. שהן יהיו פחות משפשפות. איזה סוג מברשות שיניים לא כדאי לחלוטין לנגוע בהן. יש את המברשות החשמליות. אל תשתמשו בהן. מהירות השיוף שלהן היא כל כך גדולה, והיא הורסת את השיניים בקצב הרבה יותר מוגבר. גם אותן מברשות שהן ידניות עושות את זה, אך המברשת החשמלית עושה את זה בקצב הרבה יותר מוגבר. מדוע משתמשים בהן? מאחר וזה נוח יותר. מתעצלים כבר לעשות את התנועות של שפשוף ההברשה ושמישהו יעשה את זה בשבילכם. הנוחות כאן מתגברת על ההבנה של הפגעים שזה יכול לתת".
 
כל הזכויות שמורות © זאב אבירז